Porady dla ogrodników

Bezpieczeństwo roślin ogrodowych.

Bardzo istotnym aspektem prowadzenia własnego, przydomowego ogrodu, jest zagwarantowanie swoim roślinom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w obliczu wszystkich, pojawiających się zagrożeń. Jednym zaś z poważniejszych zagrożeń są tutaj wszelkiego rodzaju szkodliwe owady, które mogą nie tylko skutecznie utrudnić nam życie, ale i zniszczyć nasze rośliny ogrodowe. Musimy w tym celu dbać nie tylko o to, aby nasze rośliny były silne w celu odpierania ataków, ale także o to, aby zagrożenia ze strony owadów natychmiast eliminować, zanim jeszcze wpłyną negatywnie na stan zdrowia naszych roślin.

Groźne owady ogrodowe.

mszyceW pierwszej kolejności warto tutaj jednak przekonać się jakiego typu szkodliwe owady mogą przyczynić się do zniszczenia naszych roślin ogrodowych. Tutaj zdecydowanie największe zagrożenie stanowią wszelkiego rodzaju mszyce, które bardzo szybko i skutecznie są w stanie zagnieździć się w naszych roślinach pożywiając się ich liśćmi i łodygami. Do tego należy także zwrócić uwagę na wszystkie larwy latających owadów, które także bardzo sprawnie są w stanie pożreć nasze roślin. Osobną kwestią będą tutaj owady większe, takie jak szerszenie, które stanowią zagrożenie pośrednie. Otóż szerszenie zwalczają pszczoły, zabijają je, a te jak wiadomo są niezbędne do prawidłowego rozmnażania naszych roślin. To pszczoły zapylają kwiaty naszych roślin, a więc wypadałoby zadbać o to, aby na terenie naszego ogrodu, pszczoły miały swobodny dostęp do roślin.

Jak zwalczać zagrożenia?

W przypadku ataków ze strony owadów, takich jak wspomniane powyżej mszyce i inne larwy owadów, jak na przykład motyli, niezbędne będą odpowiednio dobrane do rodzaju zagrożenia preparaty owadobójcze, które pozwolą skutecznie wyeliminować zagrożenie. Preparaty tego typu stosujemy poprzez rozpylanie ich na zaatakowaną roślinę, a ich zadaniem jest zabicie wszystkich występujących szkodników. Tego typu preparaty rozprowadzane są przez odpowiednie sklepy ogrodnicze, a ich umiejętne stosowanie wymaga pewnej wiedzy. Przede wszystkim zawsze powinniśmy starannie przeczytać cała ulotkę dołączoną do danego preparatu owadobójczego, aby sprawdzić, jakiego rodzaju sprzęt ochronny powinien być przez nas używany w przypadku stosowania preparatu. Na ulotce też wymienione będą warunki ich stosowania i ewentualne zagrożenia w przypadku stosowania. Trzeba tutaj dokładnie poznać charakterystykę działania danego preparatu aby wiedzieć, w jakich przypadkach może być stosowany, a w jakich absolutnie nie powinien być wykorzystywany. Musimy bowiem pamiętać, iż nie w każdych okolicznościach będzie można wykorzystywać każdy środek chemiczny do zwalczania owadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *