Turystyka

Ciekawy trekking w Pirenejach.

Wyjazd na trekking, to bardzo dobra opcja na zaległy urlop. Co prawda na chwilę obecną trzeba będzie się jeszcze wstrzymać, w związku z obostrzeniami pandemicznymi, jednakże z całą pewnością na początku przyszłego roku, będzie to już jak najbardziej możliwe. Bardzo dobrze prezentuje się tutaj na przykład wyjątkowo ciekawy trekking w Pirenejach. Są to przede wszystkim wyjątkowo ciekawe góry. Rozciągają się pomiędzy Morzem Śródziemnym a Atlantykiem a długość całego pasma górskiego wynosi 450 km. Leżą na terenie Hiszpanii oraz Francji. Dodatkowo w samym środku leży górskie państewko Andora. Warto więc przyjrzeć się nieco bardziej atrakcjom w Pirenejach, ze szczególnym uwzględnieniem okolic właśnie Andory.

Jak przebiega ciekawy trekking w Pirenejach?

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wyjazdu organizowanego przez biuro podróży Apter z Żywca. Tutaj cała wyprawa na ciekawy trekking w Pirenejach zaczyna się właśnie w Andorze, skąd grupa wczesnym rankiem wyrusza na szlak. Celem jest szczyt Coma Pedrosa (2942 m n.p.m.). Początek trasy jest co prawda trochę kłopotliwy, bowiem trzeba odnaleźć szlak. Jeśli jednak już go odnajdziemy, to dalej nie ma większych problemów. Prosto aż do schroniska górskiego Refugio de la Comapedrosa. Wartym podkreślenia jest fakt, iż napoje serwowane w schronisku nie są zimne, a w większości też nie są bezalkoholowe (piwo i miejscowy bimber). Po drodze trzeba jeszcze minąć Estanys de Comaperosa oraz jezioro Estanys Negre. Potem pomału przychodzi czas na koniec żartów i ostre podejście kamienistym szlakiem aż na sam szczyt.

Tak mniej więcej prezentuje się wyjazd na ciekawy trekking w Pirenejach obejmujący zdobycie szczytu Coma Pedrosa. Tego typu wyjazdy, na pewno należą do wyjątkowo ciekawych i zrobią wrażenie na każdym turyście. Zarówno na początkującym, jak i na bardziej doświadczonym.

Czy wyjazd w Pireneje można zorganizować samodzielnie?

Jak najbardziej tak. Aczkolwiek w tym celu niezbędne będzie posiadanie pewnego już doświadczenia. Chodzi przede wszystkim o to, iż wycieczki trekkingowe w Pirenejach będą stawiać przed nami pewne wymagania. Należy im odpowiednio sprostać, aby żadna z wypraw nie zakończyła się w jakimkolwiek zakresie nieprzyjemnie. To oczywiście wymaga prawidłowego podejścia organizacyjnego.

Ponadto, będziemy musieli samodzielnie przygotować cały, ciekawy trekking w Pirenejach. Wobec tego, osoby bez większego doświadczenia górskiego, szczególnie w kwestiach organizacyjnych, raczej nie powinny się tego zadania podejmować. Tutaj musimy precyzyjnie przygotować trasę przejścia, jak również zadbać o noclegi i przygotować niezbędne wyposażenie. To wszystko wymaga pewnej wprawy oraz doświadczenia. W przeciwnym zaś razie, ciekawy trekking w Pirenejach, może dość szybko skończyć się z opłakanymi skutkami. Jeśli więc nie mamy odpowiedniej wprawy, lepiej będzie zdecydować się na wyjazd organizowany przez biuro podróży. Na pewno pozwoli to nam oszczędzić sporo nerwów i trudności organizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *