Narzędzia budowlane

Dobór młota wyburzeniowego do minikoparki.

Prawidłowo przeprowadzony dobór młota wyburzeniowego do minikoparki to podstawa, jeśli chodzi o jego późniejsze, efektywne wykorzystanie w trakcie prac budowlanych. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu inwestycję, trzeba starannie przeanalizować kwestię tego, czy w ogóle potrzebujemy w firmie młota wyburzeniowego. Jest to dość istotna kwestia, bowiem nie zawsze będzie to narzędzie niezbędne. Choć trzeba przyznać, iż znacznie poszerza ono spektrum zastosowania samej minikoparki. Jeśli jednak nie mamy regularnych potrzeb korzystania z tego typu narzędzi, być może zakup młota wyburzeniowego na własność nie jest najlepszym pomysłem.

Kiedy dobór młota wyburzeniowego do minikoparki jest uzasadniony?

Musimy więc starannie przeanalizować konkretny zakres robót budowlanych jakie na co dzień realizuje nasza firma. Jeśli w ciągu ostatniego roku, mieliśmy co najmniej kilka sytuacji, w których niezbędne było wykorzystanie odpowiednio ciężkiego sprzętu wyburzeniowego, być może taka inwestycja będzie jak najbardziej korzystna. Chodzi tutaj konkretnie o prace takie jak:

  • Realizacja wyburzeń niezbyt dużych konstrukcji betonowych.
  • Kruszenie przeszkód gruntowych podczas wykopów ziemnych – wszelkie konstrukcje betonowe oraz większe frakcje skalne.
  • Likwidacja nawierzchni bitumicznej bądź betonowych podjazdów.

Tego typu roboty mogą się dość często trafiać w wielu firmach budowlanych. Musimy więc starannie przemyśleć, czy ma to miejsce w naszym przypadku. Jeśli będziemy się stykać w swojej pracy z tego typu robotami, młot hydrauliczny do minikoparki może się okazać bardzo dobrą i korzystną inwestycją.

Jak wybrać odpowiedni młot do naszej minikoparki?

Przede wszystkim trzeba tutaj pamiętać o tym, iż dobór młota wyburzeniowego do minikoparki, będzie realizowany w oparciu o jego parametry techniczne i ich dopasowanie do posiadanego przez nas modelu minikoparki. Przede wszystkim, kluczową rolę odgrywać będzie masa całkowita minikoparki, oraz jej ciśnienie robocze. Nie możemy do minikoparki zastosować młota większego, bowiem narazilibyśmy maszynę na uszkodzenia. Drgania emitowane podczas pracy młota przenoszą się bezpośrednio na ramię minikoparki. Wobec tego też, musimy tak dobrać młot, aby ramię minikoparki wytrzymało te obciążenia.

Gdzie kupić dobry młot do minikoparki?

Sam zakup młota to także kwestia, której warto poświęcić nieco uwagi. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby zdecydować się jednak na zakup młota nowego, prosto od producenta. Co prawda młoty z rynku wtórnego będą bardziej przystępne cenowo. Jednakże pozbawione będą obsługi gwarancyjnej co nie zawsze jest korzystne. Poza tym, autoryzowany dystrybutor producenta, przeprowadzi dla nas prawidłowy dobór młota wyburzeniowego do minikoparki. To zaś zagwarantuje nam bezpieczną i prawidłową pracę narzędzia przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *