Okna i Drzwi

Jak dobrać nowe drzwi zewnętrzne?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do naszych domów i mieszkań jest zadaniem dość uciążliwym. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na cały szereg szczegółów. Przede wszystkim na to, aby nowe drzwi charakteryzowały się dobrymi parametrami technicznymi. W końcu drzwi wymienimy po to, aby były lepsze niż stare. Dlatego też musimy uwzględnić tutaj trzy, najbardziej istotne kwestie. Przede wszystkim poziom zabezpieczeń antywłamaniowych, aby czuć się w swoim domu bezpiecznie. Poza tym, należy także pamiętać o tym, aby drzwi zapewniały dobry poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Dzięki temu zagwarantujemy sobie odpowiednio wysoki poziom komfortu relaksu w swoich domach.

Dobieramy odpowiednie drzwi.

Musimy tutaj więc w pierwszej kolejności ustalić, jakimi kryteriami będziemy się kierować podczas doboru nowych drzwi do naszego domu. To pozwoli nam dość sprawnie wyselekcjonować odpowiednie modele, spełniające nasze wymagania, pomiędzy którymi będziemy mogli dokonać już wyboru ostatecznego. Musimy tutaj uwzględnić trzy podstawowe parametry:

  • Zabezpieczenia antywłamaniowe – to zdecydowanie najważniejsza kwestia. Dobre zabezpieczenia pozwalają nam poczuć się bezpiecznie w swoim własnym domu. Co również istotne, będą one wymagane przez ubezpieczalnie, jeśli zdecydowalibyśmy się na wykupienie polisy od skutków włamań.
  • Izolacja termiczna – to drugi parametr pod względem istotności. Im lepszy poziom izolacji termicznej tym mniej ciepła będzie z naszego domu uciekać poprzez płaszczyznę drzwi. Co prawda nie jest to tak samo istotna kwestią, jak w przypadku okien, przez które wytracać można nawet 40% energii cieplnej, jednakże każda oszczędność to zawsze wartość dodatnia.
  • Izolacja akustyczna – czyli parametr określający poziom hałasu jaki przedostanie się do wnętrza naszych domów. Dobrze wykonane drzwi zewnętrzne, gwarantują nam, iż tylko najgłośniejsze hałasy będą słyszalne w naszych domach. Pozostałe, drobne zakłócenia zostaną wychwycone przez bariery dźwiękoszczelne naszych drzwi.

Tak więc pod uwagę musimy brać przede wszystkim te trzy parametry techniczne. Będą one przesądzać o jakości danych drzwi, a tym przypadku musimy decydować się na rozwiązania najlepsze najbardziej efektywne.

Gdzie i jak dobrać nowe drzwi do naszego domu?

Na to pytanie trudno będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z faktu tego, iż sklepów z drzwiami zewnętrznymi znajdziemy w każdym mieście stosunkowo dużo. Niemniej jednak kupując drzwi zewnętrzne Drew Dom w Bielsku Białej będziemy mogli liczyć na bardzo szeroki asortyment. Jest to o tyle istotne, iż dzięki temu możemy dowolnie dobierać drzwi, aż uda nam się znaleźć takie, idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Zarówno pod kątem parametrów technicznych wyszczególnionych w powyższym akapicie, jak i pod kątem estetyki. Trzeba bowiem pamiętać, iż mimo, że estetyka najważniejsza w tym przypadku nie jest, to jednak jest istotna. Na tyle, aby brać ją pod uwagę podczas doboru nowych drzwi dl naszego domu czy tez mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *