humus
Narzędzia budowlane

Jak skutecznie oczyścić humus z zanieczyszczeń?

Oczyszczenie humusu z wszelkich zanieczyszczeń, wymaga zastosowanie odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku będą to albo przesiewacze bębnowe, albo łyżki przesiewowe. Jeśli chodzi o przesiewacze bębnowe, to ich wykorzystanie nie jest niestety rozwiązaniem optymalnym. O wiele lepsze w tym zakresie okazują się być łyżki przesiewowe, które pozwalają na oczyszczanie ziemi w trakcie jej przeładunku. Tak więc, mając zmagazynowany humus na kilku różnych kupkach, możemy bezproblemowo, przy zastosowaniu koparki rozprowadzić go po terenie ogrodu i obejścia domu. Jest to rozwiązaniem najbardziej w tym przypadku korzystnym. Warto więc tego typu wyposażenie do koparki posiadać w firmie budowlanej.

Wykorzystanie łyżek przesiewowych do oczyszczania ziemi budowlanej.

Z reguły wygląda to tak, iż w trakcie wykopów budowlanych, z pierwszej kolejności zbierana jest warstwa humusu u składowana na osobnych kupkach. Dzięki temu, będzie go można w późniejszym terminie wykorzystać do wyrównania terenu obejścia wokół nowo budowanego domu, czy też w ogrodzie. Aby jednak humus ten nadawał się do takiego zastosowania, koniecznym jest skuteczne jego oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń. Chodzi tutaj głównie o kwestie tego typu, jak chociażby większe kamienie, czy też korzenie, oraz ewentualnie, zbrylone fragmenty humusu. W przypadku tych ostatnich jednak, dobra łyżka przesiewowa powinna umożliwiać rozdrobnienie zbrylonych fragmentów.

W każdym jednak razie łyżki przesiewowe, powinny być stosowane przede wszystkim w przypadku czystego humusu, aczkolwiek należy wspomnieć, iż możliwe jest ich stosowanie także w przypadku innych materiałów. Po odpowiedniej regulacji odstępów pomiędzy kołami zębatymi przesiewacza, możliwe jest także osiewanie gruzu, oraz nawet różnorodnych odpadów. Jednym słowem dobre łyżki przesiewające będą tutaj niezwykle skutecznym rozwiązaniem w wielu różnych przypadkach.

Gdzie kupić dobrą łyżkę przesiewową?

Zakup łyżki przesiewowej będzie przede wszystkim wymagać jej odpowiedniego dopasowania do posiadanej koparki. Każda łyżka będzie bowiem charakteryzować się swoimi wymaganiami w zakresie masy całkowitej maszyny, oraz mocy układu hydraulicznego. Warunki te należy spełnić, jeśli łyżka miałaby pracować na odpowiednio wysokim poziomie wydajności.

Rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym w tym przypadku jest wizyta bezpośrednio u producenta bądź też jego autoryzowanego dystrybutora. To pozwoli nam dokonać zakupu właściwej łyżki, które będzie spełniać nasze oczekiwania, oraz będzie prawidłowo dopasowana do posiadanej przez nas koparki.

Obecnie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się łyżka Rotastar, przede wszystkim dzięki swoim korzystnym parametrom technicznym. Są to łyżki o bardzo wysokim poziomie wydajności pracy, dzięki czemu, w większości zastosowań sprawdzają się wyśmienicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *