Okna i Drzwi

Kupujemy nowe okna do naszego domu jednorodzinnego.

Zakup nowych okien do naszego domu jednorodzinnego jest zadaniem dość wymagającym. Przede wszystkim trzeba będzie poświęcić tutaj stosunkowo sporo czasu. Musimy bowiem odwiedzić sporo sklepów z oknami, a następnie porównać parametry poszczególnych rozwiązań, aby dobrać to najbardziej optymalne. Takie, które sprawdzi się w naszym domu najlepiej. Trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę na parametry takie jak: współczynnik przenikalności cieplnej oraz współczynnik przepuszczalności energii słonecznej. Będą one charakteryzować poziom oszczędności okna. Prawidłowo dobrane okna przede wszystkim zagwarantują nam znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, oraz znaczne podniesienie poziomu komfortu w naszym własnym domu.

Najistotniejsze parametry techniczne okien.

Jak już wspomnieliśmy, mamy tutaj do czynienia z dwoma najważniejszymi parametrami okien. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej.

Współczynnik przenikania ciepła (jedn. W/(m2*K)) – określa poziom strat ciepła poprzez 1m2 płaszczyzny okna. Im niższy współczynnik U, tym mniejsze straty ciepła, a więc niższe koszty ogrzewania.

Współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (jedn. %) – określa ile procentowo energii słonecznej jest absorbowane przez nasze mieszkanie. Im wyższa wartość tego współczynnika tym niższe koszty ogrzewanie, bowiem więcej darmowej energii słońca wprowadzamy do naszego obiegu grzewczego.

Jest jeszcze tutaj parametr izolacji akustycznej, na który także warto zwrócić uwagę. Będzie ona miał bowiem kluczowe znacznie w kwestii komfortu w naszym własnym domu. Dobra izolacja akustyczna, zagwarantuje nam spokój i ciszę nawet przy drodze. Będziemy mogli w spokoju się zrelaksować, a nawet odespać nocną zmianę w pracy, podczas gdy tuż pod oknem będą się bawić dzieci sąsiada. Jest to więc także dość ważny parametr na który uwagę zwrócić należy.

Odpowiedni sklep z oknami.

Nie da się tutaj ukryć, iż bardzo dużo zależeć będzie od samego dostawcy naszych okien. Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy sklep z oknami PCV w Bielsku Białej będzie w swojej ofercie posiadać dobrej jakości okna, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Trzeba będzie więc odwiedzić stosunkowo sporo sklepów, aby ostatecznie dokonać wnikliwego porównania ofert poszczególnych sprzedawców. To pozwoli nam się rozeznać w dostępnych ofertach i dokonać właściwy wybór. Nie jest on wcale taki prosty.

Ostatecznie musimy także zastanowić się nad kwestią tego czy nasze okna będziemy brać w wymiarach standardowych, co może wymagać pewnych przeróbek, czy też zdecydujemy się na zamówienie okien na wymiar. Ta druga opcja jednakże wymaga większych nakładów finansowych, oraz dłuższego czasu realizacji. Z drugiej strony. Jeśli raz kupimy okna standardowe i dokonamy niezbędnych przeróbek w naszych wnękach okiennych, w przyszłości nie będziemy mieć tego typu problemów. Będziemy mogli kupować już okna w ustandaryzowanych wymiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *