Instalacje elektryczne

Montaż przemysłowej instalacji elektrycznej.

Prowadzenie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa przemysłowego wymaga przede wszystkim zadbania o dostarczenie na jego teren prądu elektrycznego odpowiedniej mocy. Należy tutaj więc w pierwszej kolejności przeprowadzić wnikliwą analizę w zakresie planowanego zużycia energii, oraz zapotrzebowania na moc elektryczną. Jest to bardzo istotne, aby do każdego takiego zakładu, przygotować dokładną analizę a na jej podstawie projekt instalacji. Dzięki temu codzienna praca w tego typu zakładach będzie nie tylko wygodna i komfortowa ale przede wszystkim w pełni bezpieczna. Jest to więc bardzo istotna kwestia, której należy poświęcić odpowiednio dużo czasu i szczególną uwagę.

Analiza zapotrzebowania na moc prądu elektrycznego.

W pierwszej kolejności, w każdym obiekcie przemysłowym należy przeprowadzić analizę zapotrzebowanie na moc energii elektrycznej. Dzięki temu, będzie można podłączyć do obiektu przyłącze odpowiedniej mocy, a zakład energetyczny będzie mógł zadbać o dostarczenie odpowiedniej mocy. W przeciwnym razie, zakład będzie się narażać na dość rygorystyczne kary związane z przeciążeniem instalacji. Należy więc przeanalizować ilość maszyn napędzanych elektrycznie, oraz zsumować ich zapotrzebowanie na prąd elektryczny. Do tego oczywiście należy doliczyć około 20% mocy więcej na ewentualne dodatkowe urządzenia elektryczne, które nie będą na stałe podłączone do instalacji, aczkolwiek mogą być wykorzystywane (narzędzia ręczne). Na tej podstawie będzie można przyłączyć do zakładu odpowiednią linię energetyczną, oraz przygotować wewnętrzny projekt instalacji, uwzględniający poszczególne stanowiska pracy i zapewniający przydzielenie na każde stanowisko odpowiedniej mocy przyłącza.

Prawidłowy montaż instalacji.

Osobnym zagadnieniem będzie wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej. Tutaj należy zadbać o to, aby projekt przewidywał wszystkie ewentualności związane z obciążeniem instalacji elektrycznej. Najważniejsze jest jednak to, aby pracami związanymi z montażem instalacji zajmował się doświadczony elektryk, posiadający stosowne po temu uprawnienia. Oczywiście instalatorstwo elektryczne w Skoczowie to bardzo szeroka branża, toteż ze znalezieniem odpowiedniego fachowca nie powinno być w tym zakresie większych trudności. Należy jednakże sprawdzić, czy zatrudniany przez nas fachowiec posiada uprawnienia SEP na wykonywanie instalacji o konkretnej mocy. W najprostszym wydaniu, uprawnienia SEP pierwszego poziomu, pozwalają jedynie na eksploatację i serwis domowych instalacji elektrycznych. Aby więc wykonywać tego typu przemysłowe instalacje elektryczne, fachowiec musi wykazać odpowiednie wyższy poziom uprawnień SEP. Dla właściciela zakładu będzie to swego rodzaju gwarancją jakości wykonania całej instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *