nowoczesne okna drewniane
Okna i Drzwi

Nowoczesne okna drewniane do domu.

Nowoczesne okna drewniane, zapewniają nam bardzo dobre parametry techniczne w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej. Jednocześnie charakteryzują się wysokim poziomem estetyki. Z tego tez względu w ostatnim czasie, stają się znów coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Wielu inwestorów decyduje się na zastosowanie drewnianej stolarki okiennej, głównie właśnie ze względów estetyki. Musimy jednak pamiętać, iż nowoczesne okna drewniane to nie tylko same korzyści. Decydując się na takie rozwiązaniem, musimy uwzględnić również pewne wady drewnianej stolarki okiennej.

Jakie korzyści dają nam nowoczesne okna drewniane?

Przede wszystkim, nowoczesne okna drewniane, zapewniają doskonały poziom izolacji termicznej, co w przypadku stolarki okiennej jest szalenie istotną kwestią. W końcu, jeśli dobrze policzymy, to wyjdzie nam, iż przez powierzchnię okien będzie uciekać z naszego mieszkania 20 – 45% ciepła. Jest to wyraźnie widoczne w kosztach ogrzewania. Decydując się na okna o dobrym poziomie izolacji, zagwarantujemy sobie wyraźnie niższe koszty ogrzewania naszego domu jednorodzinnego.

Warto także podkreślić, iż nowoczesne okna drewniane, zapewniają nam również dobry poziom izolacji akustycznej. Dzięki temu, będziemy mogli liczyć na wyższy poziom komfortu w naszych domach. Wytłumienie dużej ilości hałasów pochodzenia zewnętrznego, zapewni nam większą cieszą i spokój w swoich własnym domu. A jest to przecież bardzo ważna kwestia.

Wady i zalety drewnianej stolarki okiennej.

Jak więc powiedzieliśmy sobie wyżej, wśród zalet, jakimi charakteryzują się nowoczesne okna drewniane, należy wymienić przede wszystkim wysoki poziom estetyki, jak również dobry poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Jeśli jednak decydujmy się na taki rozwiązanie, to musimy wziąć pod uwagę także pewne niedogodności z tym związane.

Co prawda nowoczesne okna drewniane, są prawidłowo zaimpregnowane zaraz po ich zakupie, to jednak musimy ten proces powtarzać. Regularnie więc trzeba będzie wszystkie okna drewniane pomalować środkiem impregnującym. Dzięki temu zabiegowi, drewno będzie bardziej trwałe, a nasze okna mniej narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak chociażby deszcz czy intensywne słońce. Nie jest to może jakaś wielka wada, ale jednak wymusza na nas poświęcenie pewnej kwoty na impregnat i czasu na przeprowadzenie prac. Jeśli zaś z tego zrezygnujemy, to niestety, ale okna szybciej się wyeksploatują.

Podsumowanie.

Jednym słowem, jeśli zdecydujemy się na okna drewniane Drewdom to przede wszystkim zyskamy na kosztach ogrzewania, oraz na komforcie wewnątrz domu. Co prawda będziemy musieli samodzielnie nasze nowoczesne okna drewniane malować środkiem impregnującym, jednakże jest to niezbyt trudne zadanie i możemy bez problemy sobie z nim poradzić we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *