Pompy budowlane

Pompy stosowane w branży budowlanej.

W codziennej pracy wielu firm budowlanych, zachodzi regularna konieczność wykorzystania odpowiednio dobranych pomp. Mamy tutaj przede wszystkim do czynienia z konieczność realizacji prac odwodnieniowych, aczkolwiek bardzo często chodzi też o klasyczny transport wody na terenie budowy, jak również inne zadania, w których różnorodne pompy będą niezbędne. Jednym z rozwiązań w tym zakresie, będą pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe, produkowane przez firmę Evak Pumps. Są to nowoczesne jednostki pompowe, charakteryzujące się doskonałymi wręcz parametrami technicznymi, dzięki którym ich eksploatacji w branży budowlanej przynosi dla przedsiębiorstw realne korzyści.

Rodzaje dostępnych pomp Evak Pumps.

collage-evakJak przystało na każdego szanującego się producenta, pompy Evak Pumps w tym zakresie, dostępne są w wielu różnych wersjach, dostosowanych do zróżnicowanych zadań. Znajdziemy tutaj zarówno niewielkie modele pomp zasilane prądem 230V, aż po jednostki trójfazowe o mocy dochodzącej nawet do 22 kW. Generalnie można powiedzieć, iż praktycznie każdy przedsiębiorca budowlany będzie w stanie bez większych trudności znaleźć odpowiednią pompę Evak, która będzie spełniać jego oczekiwania w konkretnym zakresie.

Tego typu pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe będą sprawdzać się rzeczywiście w bardzo szeroki przekroju zastosowania. Zdecydowanie najczęściej jednak w branży budowlanej, wykorzystywane są do prac związanych z odwadnianiem wykopów budowlanych. Wynika to z faktu tego, iż w takich przypadkach mamy do czynienia z koniecznością pompowania medium zanieczyszczonego zarówno ciałami stałymi, jak i elementami ściernymi. Pompy te zaś, są bardzo dobrze przed tego typu zagrożeniami bardzo dobrze zabezpieczone.

Znajdziemy także wersje pomp z agitatorem, który będzie skutecznie usprawniać pompowanie szlamów osadzających się na dnie wykopów budowlanych. Jego zadaniem jest wstępne podniesienie osiadającego szlamu i zmieszanie go z pompowanym medium, aby możliwe było jego odprowadzenie na zewnątrz wykopów.

Technologie stosowane w pompach Evak.

Oczywiście firma Evak Pumps, jak każdy, szanujący się producent pomp odwodnieniowych, stosuje tutaj swoje, nowoczesne, technologiczne innowacje, dzięki którym pompy te sprawdzają się tak dobrze w konkretnych przypadkach. Jednym z takich rozwiązań jest elastomer o nazwie Hytrel. Materiałem tym jest pokryta stal konstrukcyjna wirnika, dzięki czemu całość konstrukcji jest w dużym zakresie odporna na ścieranie.

Podsumowanie

Możemy więc powiedzieć, iż pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe, dostarczane na rynek przez firmę Evak Pumps, to bardzo dobre, nowoczesne jednostki, sprawdzające się w wielu trudnych zadaniach. Najważniejsze jest jednak to, iż są to pompy o stabilnym działaniu, odporne na uszkodzenia wynikające z normalnej pracy w wyjątkowo trudnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *