pompy zatapialne Evak
Narzędzia budowlane

Pompy zatapialne Evak.

Pompy zatapialne Evak to na chwilę obecną, ścisła czołówka światowa, jeśli chodzi o pompy zatapialne przeznaczone przede wszystkim dla branży budowlanej. Tutaj jednak mamy do czynienia z cała serią pomp zatapialnych o zróżnicowanym przeznaczeniu. Dzięki temu, niezależnie od naszych potrzeb i wymagań, prawie w każdym przypadku będziemy w stanie dobrać odpowiednią pompę marki Evak. Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Evak to jedne z lepszych i bardziej wszechstronnych pomp zatapialnych, dostępnych obecnie na naszym rynku

Gdzie wykorzystujemy pompy zatapialne Evak?

To oczywiście będzie uzależnione od konkretnego modelu pompy. Poszczególne modele różnią się od siebie, wydajnością, wysokością podnoszenia, ale przede wszystkim konstrukcją i przeznaczeniem. Warto więc sprawdzić poniższą listę, która prezentuje nam dokładne użytkowanie poszczególnych modeli pomp zatapialnych Evak.

  • Evak EUS – kompaktowe pompy jednofazowe z agitatorem. Sprawdzają się w odwadnianiu wykopów budowlanych, wyposażone w wirnik pokryty materiałem Hytrel, który zapewnia wysoką odporność na ścieranie. Dzięki wbudowanemu agitatorowi, pompy zatapialne Evak EUS radzą sobie bardzo dobrze także z usuwaniem szlamu z różnych zbiorników.
  • Evak EUB – pompy zasilane elektrycznie zarówno w wersji jednofazowej, jak i trójfazowej. Pompy o konstrukcji umożliwiającej skuteczną i bezpieczną pracę nawet wtedy, kiedy zanurzony jest jedynie kosz ssawny.
  • Evak EUBR – jednofazowe pompy, pozwalające odwadniać do poziomu 1-2mm. Sprawdzają się idealnie przy usuwaniu wody z piwnic, niecek basenowych czy też z zalanych parkingów.
  • Ewak Steel (EWS) – pompy nierdzewne, odporne na pracę z środowiskach agresywnych chemicznie. Elementy konstrukcyjne pompy wykonane są z odpornej na korozję stali nierdzewnej AISI 316. Pompy idealne do pompowania solanki, wody morskiej, czy też ścieków chemicznych z zakładów przemysłowych.
  • Evak Hippo – pompy dostępne w wersji 230V oraz 400V. Są to pompy szlamowe, ściekowe, które radzą sobie doskonale w warunkach, w których inne pompy, stosunkowo szybko ulegają zatykaniu się.

Dobór odpowiedniej pompy.

Dzięki temu, iż praktycznie wszyscy producenci techniki pompowej, posiadają swoje serie pomp zatapialnych, takie jak na przykład pompy zatapialne Evak, możemy o wiele łatwiej dobierać pompy do poszczególnych zastosowań. Wystarczy precyzyjnie określić swoje potrzeby w zakresie parametrów technicznych pompy oraz ustalić zakres mediów pompowanych, aby dobrać odpowiednią jednostkę pompową, która bezproblemowo poradzi sobie ze stawianymi przed nią zadaniami.

Podsumowanie.

Wśród wielu różnych rozwiązań techniki pompowej, pompy zatapialne Evak są zdecydowanie jednymi z lepszych. Wynika to głównie z ich nowoczesnej konstrukcji i zastosowania bardzo dobrych materiałów konstrukcyjnych. Do tego dochodzi także nowoczesna technologia oraz różnorodność dostępnych modeli. Dzięki temu, pompy zatapialne Evak, trafiają głównie do wielu firm budowlanych ale nie tylko. Pompy te, sprawdzają się bowiem także w wielu innych zastosowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *