Porady dla ogrodników

Szkodniki ogrodowe i ich zwalczanie.

Poza wszelkiego rodzaju owadami, które mogą doprowadzić do poważnych zniszczeń w naszych ogrodach, warto także zwrócić uwagę na kwestię innych szkodników, przed którymi także powinniśmy się zabezpieczyć i co do których powinniśmy wiedzieć, jak z nimi walczyć. Tutaj zdecydowanie największe niebezpieczeństwo dla naszego ogrodu i roślin w nim żyjących będą stanowić wszelkiego rodzaju gryzonie, czyli na przykład myszy, szczury, krety i nornice, które skutecznie potrafią w szybkim tempie doprowadzić do poważnych zniszczeń w przydomowych ogrodach. Warto tutaj więc mieć pewne pojęcie na temat tego, w jaki sposób zwalczać tego typu szkodniki, aby nasze ogrody były w stu procentach bezpieczne.

Niebezpieczeństwa związane z gryzoniami w ogrodach.

Jak już wspomnieliśmy, gryzonie potrafią w bardzo poważny sposób zagrozić bezpieczeństwu naszych roślin ogrodowych. Warto jednak wiedzie, w jaki sposób poszczególne gryzonie będą wpływać na nasze ogrody i rośliny w nich żyjące, oraz jak podejść do ich zwalczania, aby podnieść poziom bezpieczeństwa naszych roślin ogrodowych. Trzeba tutaj wręcz pamiętać, iż zwalczanie gryzoni to nie to samo co zwalczanie owadów, które jest działaniem zdecydowanie prostszym i mniej wymagającym.

  • Krety – stanowią zdecydowanie największe zagrożenie dla naszych roślin. Ryją korytarze i dokopują się do korzeni naszych roślin podgryzając je, co potrafi wpłynąć na ich całkowite obumarcie. Najlepszym zabezpieczeniem będzie w tym przypadku montaż odpowiedniej siatki w glebie na głębokości około 10-15 centymetrów, która utrudni im przedostawanie się na zewnątrz, a to z kolei sprawi, że raczej nie będą w danym terenie chętnie ryć swoich korytarzy.
  • Szczury i myszy – te szkodniki działają na zewnątrz, przede wszystkim roznosząc zarazki i niszcząc nasze rośliny od zewnątrz. Stanowią także poważne zagrożenie dla nas, toteż ich zwalczanie będzie działaniem wręcz obowiązkowym. Niestety w przypadku większych kolonii koniecznością będzie profesjonalne zwalczanie szkodników i dezynsekcja przeprowadzane przez zewnętrzne firmy, dysponujące wiedzą i środkami chemicznymi do zwalczania szczurów i myszy.
  • Nornice – to najrzadziej pojawiający się typ zagrożenia, aczkolwiek przy masowym pojawieniu się ich stanowią bardzo poważne zagrożenie. Żywią się przede wszystkim pokarmem roślinnym, a tego w naszych ogrodach zawsze mają pod dostatkiem, wobec czego, będą dla nas bardzo niebezpieczne.

Profesjonalne zwalczanie gryzoni

profesjonalne zwalczanie szkodników ogrodowychW przypadku kiedy w naszym ogrodzie stwierdzimy obecność wymienionych wyżej gryzoni, koniecznością będzie przeprowadzenie skutecznego ich zwalczania. W tym celu możemy zastosować środki chemiczne, które może nam dostarczyć nawet zwykły internetowy sklep ogrodniczy, aczkolwiek wymagać to będzie pewnej wiedzy i umiejętności ich stosowania. Niezbędne będzie zastosowanie przede wszystkim odpowiedniej odzieży ochronnej i przede wszystkim właściwego doboru rodzaju trutki do występujących gryzoni. O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która w tym przypadku z całą pewnością będzie w stanie skuteczniej zlikwidować występujące zagrożenie, niż gdybyśmy wszystkie działania mieli przeprowadzić samodzielnie. Niezależnie jednak od wyboru kierunku działania, trzeba pamiętać, iż gryzonie w naszych ogrodach to bardzo poważne zagrożenie, z którym trzeba podjąć natychmiastową walkę, aby zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa roślin ogrodowych.

One Reply to “Szkodniki ogrodowe i ich zwalczanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *