Trekking w Dolomitach
Turystyka

Trekking w Dolomitach.

Wyjazd na trekking w Dolomitach z biurem podróży, to zdecydowanie najbardziej bezpieczna forma. Możliwe jest oczywiście samodzielne zorganizowanie wyjazdu, jednakże jest to nie polecana opcja dla osób mniej doświadczonych. W takich przypadkach, bezpieczniej jest skorzystać z usługi biura podróży, specjalizującego się w organizacji wyjazdów trekkingowych. Będzie to na pewno rozwiązanie przystępniejsze cenowo, bardziej komfortowe i przede wszystkim, o wiele bardziej bezpieczne. Tym bardziej, iż trekking w Dolomitach to jednak stosunkowo spore wyzwanie.

Czy trekking w Dolomitach jest bardzo kosztowny?

Oczywiście, jak każdy inny trekking organizowany przez biuro podróży, będzie swoje kosztować. Niemniej jednak, nie możemy powiedzieć, aby trekking w Dolomitach, był w jakimś sensie szczególnie kosztowny. Jest to w zasadzie wyprawa, jak każda inna. Może potrwać jeden dzień i być tym samym skrócona do wycieczki, a może równie dobrze potrwać kilka dni i zaczepiać o większą część Dolomitów. Koszty będą tutaj uzależnione przede wszystkim od konkretnej wyprawy na trekking w Dolomitach. Chodzi nam głównie o ewentualne koszty przejazdów, noclegów, wyżywienia, czy też korzystania z dodatkowych, płatnych atrakcji.

Co możemy zobaczyć?

Wyjazd na trekking w Dolomitach, to przede wszystkim możliwość zobaczenia atrakcji charakterystycznych dla południowego Tyrolu, czyli fragmentu dawnej Bawarii. Jedna z wypraw, organizowanych przez biura podróży, będzie prowadzić poprzez część prowincji Trydent Góra Adyga, oraz część prowincji Bellono.
Cała wyprawa na trekking w Dolomitach, rozpoczyna się z reguły w Dolinie Adygi, gdzie w kierunku wschodnim rozciągają się znane turystyczne doliny, czyli: Val di Fassa, Val di Fieme, Val Gardena, Val Badia. Najwyższym okolicznym szczytem jest Marmolada (3343 m n.p.m.), czy też Rosengarten, Latemar, Civetta czy też Sella. W zdecydowanej większości, sa to grupy górskie wpisane na listę UNESCO. Poza tym, możemy tutaj liczyć na klimatyczne doliny, wygodne, komfortowe hotele, lokalną ladyńską kuchnię.

Enrosadira

To ciekawe zjawisko, które możemy obserwować na Rosengarten. Jest ono widoczne w zależności od aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Objawia się tym, iż, białawe szczyty górskie, pokrywają się pomarańczem i wręcz ceglaną czerwienią. Samo spektrum barw zjawiska jest uzależnione od ilości węglanu wapnia i magnezu, znajdujących się w składzie chemicznym skał. Dzięki tym wszystkim czynników, światło słoneczne, odbijając się od szczytów tworzy ciekawe zjawiska optyczne, którym warto się przyjrzeć nieco dłużej.

Podsumowanie.

Co prawda poruszyliśmy tylko jedną zaledwie ciekawostkę, a przecież popularny trekking w Dolomitach wymagałby nieco większego zaangażowania. Zaznaczamy tutaj jednak, iż nie jest to ostatnie nasze spotkanie tego typu. Na pewno jeszcze nie raz trekking w Dolomitach zagości na naszych łamach. Będziemy mieć wtedy okazję na szersze zaprezentowanie tego odcinka górskiego. Tym bardziej, iż trekking w Dolomitach to jednak bardzo dobry trekking, dostarczający bardzo dużo wrażeń każdemu uczestnikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *