Rumień skórny jest najczęściej wynikiem popękanych naczynek krwionośnych, co objawia się ewidentnym zaczerwieniem skóry. Przede wszystkim objawia się na skórze twarzy, szyi i dekoltu, aczkolwiek może występować także w innych miejscach. Usuwanie rumienia skórnego jest możliwe przy pomocy odpowiednich zabiegów laserowych, co pozwala nam osiągnąć bardzo wysoki poziom skuteczności. Należy jednak podkreślić, iż zabiegi powinny być przeprowadzane regularnie, i najlepiej aby nie skończyło się na jednej tylko wizycie. Choć trzeba przyznać, iż w przypadkach mało zaawansowanej dolegliwości, już jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym powinna przynieść konkretne i bardzo wyraźne rezultaty.
Co w dalszej części artykułu?
Jak przeprowadza się usuwanie rumienia skórnego metodą laserową?
W tym przypadku zastosowanie znajduje laser diodowy o długości fal 532 nm oraz 940 nm. Taki dobór długości fal laserowych pozwala na bezpieczne przeniknięcie ich przez skórę, bez wyrządzania jakichkolwiek szkód w jej strukturze. Dopiero głębiej pod skórą, fale laserowe po zetknięciu z barwnikiem krwi czyli hemoglobiną wydzielają duże ilości ciepła. To prowadzi do koagulacji czyli całkowitego zamknięcia naczynka, które w ten sposób obumiera. Ostatecznie, martwe, zamknięte naczynko zostaje wchłonięte przez organizm w procesie resorpcji. W ten sposób powstaje także miejsce na nowe naczynka krwionośne. Jednym słowem usuwanie rumienia skórnego może być skutecznie przeprowadzone przy zastosowaniu tego typu terapii.
Dlaczego pojawia się rumień skórny?
Trudno jest ustalić jednolite przyczyny pojawiania się rumienia skórnego. W wielu badaniach, wskazuje się czynniki genetyczne, aczkolwiek znaczenie będą mieć także inne czynniki. Wśród najważniejszych należy tutaj wymienić: czynniki emocjonalne, wrodzoną wrażliwość skóry, palenie papierosów, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nadciśnienie tętnicze i jeszcze kilka innych dolegliwości zdrowotnych. Widzimy więc, iż występowanie rumienia jest dość ściśle powiązane także z innymi dolegliwościami. Dodatkowo należy pamiętać iż rumień może przybierać na sile pod wpływem czynników takich jak: duże wahania temperatury ciała, intensywne, długotrwałe opalanie się, ekspozycja na silny wiatr, długotrwałe stosowanie sterydów.
Należy więc podkreślić, iż usuwanie rumienia skórnego jest jedynym chyba, wysoce skutecznym rozwiązaniem w tym zakresie. Co ważne, w początkowym okresie, zmiany rumieniowate mają charakter czasowy. Z biegiem czasu jednak mogą przybrać postać trwałą. Do tego może pojawiać się swędzenie, pieczenie, a nawet obrzęk. Trzeba więc podkreślić, iż usuwanie rumienia skórnego jest w pewnym sensie nawet koniecznością.
Podsumowanie
Jednym słowem, skuteczna likwidacja rumienia będzie możliwa przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów laserowych. Jednocześnie należy podkreślić, iż jest to ważna kwestia. Usuwanie rumienia skórnego będzie bowiem przekładać się na poprawę naszego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Warto więc o tym pamiętać, kiedy tylko zaobserwujemy pierwsze objawy tej dolegliwości skórnej.