Utrzymanie czystej atmosfery
Przemysł i Produkcja

Utrzymanie czystej atmosfery w warsztacie lakierniczym.

Utrzymanie czystej atmosfery roboczej w warsztatach lakierniczych to bardzo ważna kwestia, której musimy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Jest to bowiem ten element, który w największym zakresie wpływa na jakość realizowanych prac lakierniczych. Musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię naszego systemu wentylacji, który zagwarantuje nam przechwytywanie zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego. Dodatkowo, trzeba będzie także zwrócić uwagę na zanieczyszczenia wewnętrzne. Przy odpowiednim podejściu do zagadnienia, utrzymanie czystej atmosfery nie powinno stanowić większych trudności.

Czy utrzymanie czystej atmosfery jest kosztowne?

Jest to oczywiście kwestią, która wymaga poczynienia pewnych inwestycji. Niemniej jednak z drugiej strony można powiedzieć, iż poniesione koszty bardzo szybko będą się zwracać w postaci zwiększonych wpływów przedsiębiorstwa. Dobra filtracja powietrza, pozwoli na utrzymanie czystej atmosfery wewnętrznej. To zaś, przekłada się bezpośrednio na poprawę jakości realizowanych prac lakierniczych. Brak jakichkolwiek zanieczyszczeń bezpośrednio w strefie nakładania lakieru, zapewni wyższą jakość wykonywanych usług lakierniczych.

Filtracja zanieczyszczeń zewnętrznych.

Przede wszystkim, utrzymanie czystej atmosfery wewnętrznej, wymaga doskonałego podejścia do kwestii filtracji powietrza, wtłaczanego do obiektu z zewnętrz. Powietrze atmosferyczne jest pełne drobnych zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. W tym zakresie, będziemy potrzebować odpowiednich filtrów kasetowych, montowanych na kanałach wlotowych powietrza, dzięki czemu, zanieczyszczenia będą skutecznie przechwytywane.

Filtracja zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego.

Poza zanieczyszczeniami z zewnętrza, musimy także uporać się z tymi, które mimo wszystko przedostaną się do środka, oraz tymi, które wewnątrz obiektu powstają. W tym zaś przypadku, będziemy stosować filtry osadowe, czyli przede wszystkim sufitowe, ścienne i podłogowe. Są to specjalne filtry, które wiążą w swojej wewnętrznej strukturze wszystkie zanieczyszczenia osiadające na ich powierzchni. Dobry filtr sufitowy dla warsztatów lakierniczych, będzie w stanie zagwarantować bardzo wysoki poziom przechwytywania zanieczyszczeń unoszących się wewnątrz warsztatu. Jest to bardzo ważne, aby wszystko skuteczne przechwycić, dzięki czemu, zanieczyszczenia nie będą mieszać się z mgiełką lakierniczą, nakładaną przez lakiernika.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż utrzymanie czystej atmosfery wewnętrznej w warsztacie lakierniczym, jest kwestią kluczową jeśli chodzi o zapewnienie jakości świadczonych usług. Trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów na odpowiednie filtry, niemniej jednak są to wydatki niezbędne, jeśli chcemy osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *