wytwarzanie brykietu drzewnego
Przemysł i Produkcja

Wytwarzanie brykietu drzewnego.

Efektywne wytwarzanie brykietu drzewnego wymaga przede wszystkim prawidłowego przygotowania produkcji. Kluczową rolę odgrywać będzie tutaj infrastruktura produkcja oraz magazynowa, zapewniająca optymalne warunki do magazynowania surowca oraz gotowego wyrobu, jak również do samej już produkcji. Chodzi o kwestie utrzymania odpowiednich warunków w zakresie wilgotności. Wilgoć bowiem, jest jednym z największych zagrożeń, skutkiem czego, wytwarzanie brykietu drzewnego może się skończyć nie po myśli producenta. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej tym zagadnieniom, tym bardziej, iż brykiet drzewny, jest jednym z lepszych, obecnie stosowanych materiałów opałowych.

Czego wymaga wytwarzanie brykietu drzewnego?

Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, kluczowa rolę odgrywać będzie tutaj odpowiednio przygotowana infrastruktura produkcyjno magazynowa. Chodzi o to, aby pomieszczenia do składowania surowca, czyli wszelkiego rodzaju wiórów, trocin i zrębek, były zabezpieczone przed wilgocią. Materiał do produkcji brykietu musi być dobrze wysuszony. Dobrze jest przygotować także pomieszczeni suszarni komorowej, w której będzie można partie materiału suszyć przez bezpośrednim przeznaczeniem na przerób.

Obecnie, w kwestii samego brykietowania, najbardziej popularne nowoczesne brykieciarki Briklis. Są to nowoczesne urządzenia, zapewniające bardzo szerokie możliwości, jak również wysoki poziom wydajności. Dzięki ich zastosowaniu, wytwarzanie brykietu drzewnego jest wysoce opłacalne. Dają szerokie możliwości w zakresie kształtu wytwarzanych brykietów. Możliwe jest wytwarzanie klasycznych mydełek, kostek, ale także wałków o zróżnicowanej średnicy. Te ostatnie, sprawdzają się idealnie w piecach kominkowych, gdzie mogą być potraktowane jako drewno.

Wyposażenie brykieciarni.

Aby wytwarzanie brykietu drzewnego maksymalnie uprościć, możliwe jest przygotowanie całej linii produkcyjnej. Dzięki tego typu inwestycji, możliwe staje się przetwarzanie nie tylko wiórów i trocin, ale także odpadu gałęziowego. Na linii produkcyjnej montowane są odpowiednie rębaki, jak również suszarnie, dzięki czemu, wstępnie wysuszone gałęzie także można przetwarzać na brykiety drzewne. Tutaj oczywiście wydłuży się nieco czas całego procesu technologicznego, jednakże korzyści są oczywiste. Nie trzeba realizować oddzielnych procesów rozdrabniania i suszenia odpadów gałęziowych. Wystarczy je ładować na linię produkcyjną. Dzięki tym wszystkim innowacjom technologicznym, wytwarzanie brykietu drzewnego staje się procesem nowoczesnym, wydajnym i zyskownym. To wszystko zaś jest dla każdego przedsiębiorcy, kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż wytwarzanie brykietu drzewnego nie jest niczym nader wymagającym. Oczywiście w kwestiach typowo technicznych, bowiem inwestycje przy planowaniu tego typu produkcji należą do stosunkowo wysokich. Zakup niezbędnych brykieciarek, linii produkcyjnych, oraz przystosowanie obiektów, czy też budowa nowych, pochłaniają ogromne fundusze. Trzeba więc przyznać, iż wytwarzanie brykietu drzewnego jest przedsięwzięciem, którego zwrot inwestycyjny, należy rozplanować na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *